Teaching | Amazing Phenomenon Called HDR

 

کارگاه بزرگ دیگری از مجموعه کارگاه های مرکز آموزشی آترین در روز جمعه 5 اسفند ماه با نام پدیده ای اعجاب انگیز به نام HDR برگزار شد. این کارگاه آموزشی با همکاری شرکت نورنگار وارد کننده تجهیزات دوربین عکاسی در سالن سوره حوزه هنری با تدریس علی رجبی اجرا شد.

 

 

در بخش اول این برنامه علی رجبی به تدریس فضاهای رنگی و تفاوت آنها پرداخت اما با شیوه ای نوین و اجرایی متفاوت تا درک هرچه بهتر این مطلب راحت تر شود.

 

 

در این قسمت تحلیل یک تصویر HDR و تنظیمات دوربین نیز بررسی شد.

در بخش دوم پس از استراحتی کوتاه و پذیرایی از شرکت کنندگان این قسمت با سخنرانی استاد گرامی دکتر اکبر عالمی شروع شد و ایشان نیز پیرامون عکاسی HDR و تفاوت‌های عکاسی آنالوگ و دیجیتال صحبت کردند و در پایان ایشان با تمجید از نوع تدریس و سخنوری علی رجبی از وی تقدیر کرد.

 

 

 بخش دوم که با عنوان رنگ و نور در انحصار پردازش نام گذاری شده بود، به مباحثی همچون مفهوم Tone Mapping، شناخت و درک Ghost Method و همین طور روش‌های متفاوت پردازش رنگ و نور در نرم افزارهای HDR Efexpro و Photomatix بررسی شد.

پس از صرف نهار شرکت کنندگان برای شروع بخش سوم در سالن حضور پیدا کرده و به تدریس‌های علی رجبی که راجع به پردازش رنگ و نور بود و تکنیک‌هایی را که بعد از تولید یک تصویر HDR و نحوه بهینه سازی آن به عکاسان کمک فراوان می‌کند مورد بررسی قرار داد.

 

 

 

 

در پایان این بخش پس از جمع آوری سوالات، علی رجبی پاسخگوی آنها شد. و پس از آن احمد علیزاده (مدیر وب سایت آموزشی آترین) در مورد مزایای عضویت در وب سایت صحبت کرد.

 

 

در انتهای برنامه نیز به 12 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی توسط مرکز آموزشی آترین و شرکت نورنگار اهدا گردید.

برای مشاهده عکس زیر در اندازه واقعی بر روی آن کلیک نمایید.

 

برای مشاهده گالری تصاویر این کارگاه کلیک کنید.

 

 

Your Comments :
captcha